Kreativita a interpretácia / Andrej Petrovič

29. 9. 2017 | 17:00 - 1. 10. 2017 | 15:3079€
Nahrávam Udalosti
  • Táto udalosť už skončila.
Kreativita a interpretácia / Andrej Petrovič
Nový Priestor organizuje 3 dňový workshop s Andrejom Petrovičom zameraný na rozvoj individuálnych interpretačných kvalít tanečníka - performera.


Detaily

Začiatok:
29. 9. 2017 | 17:00
Koniec:
1. 10. 2017 | 15:30
Cena:
79€
Kategórie udalosti:
,

Miesto udalosti

Tabačka Kulturfabrik / Košice
Gorkého 2
Košice, 040 01 Slovenská republika
+ Google Map

Po bohatých skúsenostiach so slovenkými a zahraničnými tvorcami a pedagógmi sa Andrej Petrovič vo svojej práci viac a viac zameriava na aktvitovanie celej osobnosti tanečníka nielen ako interpreta, ale aj ako tvorcu. Narušením stereotypných foriem myslenia v pohybe, sa tanečník – performer učí preberať zodpovednosť za vytváraný moment v jeho úplnosti. Precíznosť formy a čistota artikulácie je východiskom k objavovaniu ďalších aspektov pohybovej situácie – kvality, fokusu, určujúceho detailu. Andrejova dielňa vyzýva k otvorenému prístupu k tvorbe pohybového materiálu a jej interpretácii, k odvahe, k nadchádzaniu nových možností v limitoch zvoleného pohybového systému. Moment rizika odkrýva individualitu a neopakovateľnosť každého zo zúčastnených a môže upozorniť na nevyužitý osobný potenciál.

Ak chceš na sebe pracovať a objaviť niečo, čo je typické len pre tvoju osobnosť tanečníčky/tanečníka, performerky/performera a pracovať na kvalite interpretácie, tento workshop je určený práve tebe.

Andrej vás bude viesť workshopom spoločným warm-upom, cez rôzne pohybové zadania bude napomáhať objavovaniu vášho individuálneho potenciálu. Tento potenciál budete modelovať, mixovať, zjednodušovať, zrýchľovať, spomaľovať atď. Cez takýto výskum sa postupne dopracujete do krátkych pohybových etud.

Andrej Petrovič vyštudoval tanec na konzervatoriu J.L Bella v Banskej Bystrici.

Pôsobil v Štúdiu Tanca V Banskej Bystrici u Zuzany Hájkovej. Ďalej pokračoval na štúdiach v Bratislave kde vyštudoval VSMU HaTF v odbore pedagogika tanca. Od roku 2007 je členom skupiny Akram Khan company. Interpretoval Akramove predstavenia  ako Bahok, Vertical road, Confluence, ItmoI. Od roku 2012 pôsobí ako jeho asistent na projektoch ako napr. Itmoi, Olympijské hry v Londýne, súčasná podoba klasického baletu Giselle vytvorený pre Anglický Národný Balet.

Venuje sa aj vlastnej autorskej tvorbe. Vytvoril predstavenia pre Slovenské Národné divadlo, kde bol súčasťou 3večera v projekte The Tempest (Búrka) v réžii J. Vlka, ďalej predstavenie Fish pre Kecskemet City Balett, Rashomon effect National Youth Company London, sólo pre Martinu Hajdylu Lacovú s názvom „L/One of the seven“, ktoré bolo nominované na cenu Thálie za rok 2016.

Momentálne spolupracuje s Viliamom Dočolomanským/Farma v jeskyni na novej produkcii. Jeho tanečný pohybový slovník tak obohacuje o metódy z pohybového divadla a originálny interpretačný materiál typický pre perfomerov z Farmy v jeskyni.

Workshop ponúkame ľuďom, ktorí majú skúsenosť s pohybom. 

Maximálny počet účastníkov je 12. 
Cena za workshop: 79€/účastník
Dátum: 29.9.-1.10.2017

Program: 
Piatok 17.00 – 20.30
Sobota 9.30 – 12.00/ 13.00 – 15.30
Nedeľa 9.30 – 12.00/ 13.00 – 15.30