DUAL / Festival Biela Noc / Bratislava

27. 9. 2019 | 20:00 - 21:00
Nahrávam Udalosti
  • Táto udalosť už skončila.
DUAL / Festival Biela Noc / Bratislava


Detaily

Dátum:
27. 9. 2019
Čas:
20:00 - 21:00
Webstránka:
www.bielanoc.sk

DUAL / predstavenie fyzického divadla

 

Ľudia žijúci vedľa seba, každý vo svojom vlastnom svete. Vzťah zameraný na prežívanie seba, vlastných myšlienok a virtuálnych vnútorných procesov. Parametre odpútavajúce pozornosť mimo prežívania vzťahu a hľadajúc prieniky. Môžme ponúknuť pre vzťah hodnotu? Chceme, dokážeme, zvládneme … ?

Predstavenie D U A L je výsledkom spolupráce choreografky a tanečníčky K. Brestovanskej / 16 a hudobníka M. Kosorína / Zoo And Aquarium. 

Predstavenie vychádza z výskumu. Výskumom sme vytvárali a ladili hudobné nástroje – drevené kontajnery, na ktoré sú pripevnené piezo-elektrické snímače. Jedná sa o snímanie vibrácií materiálu, ktoré vznikajú pri pohybe tanečníka v kontajneri a pri úderoch na kontajner. Je to pohyb a telo tanečníka, ktorý kontajnery rozozvučí a uvádza nás do imaginárneho zvukovo-svetelného sveta. 

Predstavenie D U A L je o vzťahu a zvuku, vzťahu zvukov, zvučeniu vzťahu, vzťahovaním si vzťahu. Je živým koncertom zvukov a tiel.

V predstavení bola použitá báseň z knihy Lucent autorky Zuzany Husárovej.

 

námet, réžia / Katarína Brestovanská

zvuk / Martin Kosorín

svetelný dizajn / Ints Plavnieks, Martin Kosorín

kostýmy / Erika Daxnerová

návrh a realizácia objektov / Dana Kleinert, Oliver Kleinert

tanec / Edita Antalová,  Lukáš Bobalík

produkcia / Katarína Zjavková

media set/ Marianna Lutková

Predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Hlavným partnerom predstavenia je Fond na podporu umenia.