DUAL tanečné predstavenie / I. repríza

21. 2. 2018 | 20:00 - 21:00
Nahrávam Udalosti
  • Táto udalosť už skončila.
DUAL tanečné predstavenie / I. repríza
Predstavenie D U A L je výsledkom spolupráce choreografky a tanečníčky K. Brestovanskej / 16 a hudobníka M. Kosorína / Zoo And Aquarium.  Predstavenie vychádza z výskumu. Výskumom sme vytvárali a ladili hudobné nástroje – drevené kontajnery, na ktoré sú pripevnené piezo-elektrické snímače. Jedná sa o snímanie vibrácií materiálu, ktoré vznikajú pri pohybe tanečníka v kontajneri a pri úderoch na kontajner. Je to pohyb a telo tanečníka, ktorý kontajnery rozozvučí a uvádza nás do imaginárneho zvukovo-svetelného sveta.  Ľudia žijúci vedľa seba, každý vo svojom vlastnom svete. Vzťah zameraný trhovo, zahltený povinnosťami a/alebo modernými technológiami odpútavajúce pozornosť mimo prežívania vzťahu. Kto má viac sily dokázať? Kto môže ponúknuť pre vzťah hodnotu? A môžme? Predstavenie D U A L je o vzťahu a zvuku, vzťahu zvukov, zvučeniu vzťahu, vzťahovaním si vzťahu. Je živým koncertom zvukov a tiel. V predstavení bola použitá báseň z knihy Lucent autorky Zuzany Husárovej.


Detaily

Dátum:
21. 2. 2018
Čas:
20:00 - 21:00
Kategórie udalosti:
,

Miesto udalosti

Divadlo P.O.Hviezdoslava – alternatívna scéna, vstup z Laurinskej ulice č.20
Laurinská 20
Bratislava, Slovenská republika
+ Google Map

Predstavenie D U A L je výsledkom spolupráce choreografky a tanečníčky K. Brestovanskej / 16 a hudobníka M. Kosorína / Zoo And Aquarium. 

Predstavenie vychádza z výskumu. Výskumom sme vytvárali a ladili hudobné nástroje – drevené kontajnery, na ktoré sú pripevnené piezo-elektrické snímače. Jedná sa o snímanie vibrácií materiálu, ktoré vznikajú pri pohybe tanečníka v kontajneri a pri úderoch na kontajner. Je to pohyb a telo tanečníka, ktorý kontajnery rozozvučí a uvádza nás do imaginárneho zvukovo-svetelného sveta. 

Ľudia žijúci vedľa seba, každý vo svojom vlastnom svete. Vzťah zameraný trhovo, zahltený povinnosťami a/alebo modernými technológiami odpútavajúce pozornosť mimo prežívania vzťahu. Kto má viac sily dokázať? Kto môže ponúknuť pre vzťah hodnotu? A môžme? Predstavenie D U A L je o vzťahu a zvuku, vzťahu zvukov, zvučeniu vzťahu, vzťahovaním si vzťahu. Je  živým koncertom zvukov a tiel.

V predstavení bola použitá báseň z knihy Lucent autorky Zuzany Husárovej.

 

námet, réžia, choreografia / Katarína Brestovanská

zvuková a svetelná inštalácia / Martin Kosorín

svetelný dizajn / Ints Plavnieks

kostýmy / Erika Daxnerová

inštalácia objektov / Dana Kleinert, Oliver Kleinert

interpreti / Edita Antalová,  Lukáš Bobalík

produkcia / Katarína Zjavková

media set/ Marianna Lutková

Cena 11€/dospelý, 8€ mládež/seniori

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.