Online workshop: Telo zapojené_ body plugged in

14. 11. 2020 | 10:00 - 14:00
Nahrávam Udalosti
  • Táto udalosť už skončila.
Online workshop: Telo zapojené_ body plugged in


Detaily

Dátum:
14. 11. 2020
Čas:
10:00 - 14:00
Dátumy jednotlivých hodín:
14. 11. 2020

Organizátor

Nový Priestor

Miesto udalosti

online
V čom je špecifický prístup k interaktívnej inštalácii a k vytváraniu vlastnej choreografie pre, s alebo v rámci inštalácie?

Workshop určený choreografom, tanečníkom a hudobníkom s presahom do performancie povedie dvojica lektorov Katarína Brestovanská a Martin Kosorín.
Workshop vám pomôže sa zorientovať v základných hudobných kategóriách, ktoré budeme priamo aplikovať na pohybovú alebo tanečnú sekvenciu, skóre a/alebo choreografiu. Váš vlastný pohyb budeme spoluobohacovať o prvky performancie a práce s objektom.
Workshop vzišiel z práce na výskume „Tvoríme zvuk pohybom“ a predstavení „DUAL.“
⚠ Potrebná registrácia na: rezervacie(zavináč)malyberlin.sk

▪ PROGRAM
~ krátke intro k výskumu „Tvoríme Zvuk Pohybom“ s ukážkami
~ spoločný warm-up
~ základné kategórie na prácu s pohybom (tempo, metrum, rytmus, dynamika, agogika)
~ individuálna versus skupinová práca
~ dostanete zadania, ktoré budete spracovávať sami a následne konzultovať s lektormi
~ spoločné ukážky

▪ ORGANIZAČNÉ POKYNY
potrebná registrácia na: rezervacie@malyberlin.sk
~ workshop bude prebiehať cez aplikáciu ZOOM, link dostanete k dispozícii 30 minút pred začatím workshopu
~ pred workshopom je potrebné si stiahnuť aplikáciu Soundbrenner alebo inú aplikáciu s metronómom, resp. mať klasický metronóm
~ pred workshopom je potrebné si vybrať priestor, v ktorom budete môcť pracovať s pohybom (môže byť aj veľmi obmedzený, využijeme to v našej choreografii)

▪ LEKTORI
/ Katarína Brestovanská /
tanečníčka a choreografka, ktorej tvorba tkvie v úzkom spojení kompozície tanca, performancie a hudby. Vytvorila niekoľko
autorských predstavení. Dielo DUAL (2017) bolo pre ňu prelomovým, ktoré ukotvilo jej smerovanie. Taktiež bolo prezentované v medzinárodnom kontexte, na festivaloch a divadlách v Turecku, Česku, Poľsku, Rakúsku, Čile. Vyslúžilo si ocenenie za Najinovatívnejšie predstavenie medzinárodného festivalu Fintdaz v Čile, spolu s ocenením za Prínos k rozvoju umeleckých a kultúrnych hodnôt v oblasti súčasného umenia. Spolupracuje s nemeckým tanečným zoskupením MichaelDouglas Kollektiv, islandským divadelným zoskupením Spindrift Theatre a inovátorkou tanečného umenia Danou Caspersen/USA. Založila a vedie občianske združenie Nový Priestor, o.z. Aktuálne sa venuje výskumu hudboného diela J.S.Bacha a jeho rozpriestranenia do tanečnej performancie. Spolu s hudobníkom Martinom Kosorínom vedú workshopy.

/ Martin Kosorín /
je absolventom STU v odbore Robotika. V hudbe sa zaujíma o experimentálne prístupy, improvizáciu a interaktívne prepojenie rôznych médií. Rád používa moderné technológie. Hrá na gitary, syntetizátory venuje sa zvukovému dizajnu a field recordingu. Je členom zoskupenia Zoo And Aquarium, ktoré sa zameriava na elektronickú experimentálnu hudbu. S Katarínou Brestovanskou spolupracoval na predstaveniach Genuine Transformers (2014) a DUAL (2017).

Podujatie z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Mediálni partneri: Mesto Trnava, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Trnavsko, Trnavské rádio.