O nás

Nový Priestor
je občianske združenie, ktoré vytvára podmienky pre vzdelávanie profesionálov v oblasti tanca a fyzického divadla, vytvára podmienky na umelecký výskum a tvorbu inovatívnych projektov a diel za účelom progresívneho vývoja v týchto oblastiach.

Víziou Nového Priestoru je vytvoriť inšpiratívny fyzický priestor-sálu, spĺňajúcu parametre zdravej práce umelca na sále. Priestor, ktorý ponúka nové modely aktivít reflektujúce aktuálne potreby profesionálneho rastu umelca/tanečníka, performera, choreografa, učiteľa. Priestor, kde verejnosť má možnosť aktívne zažiť pohyb a kreatívny proces zážitkovou formou prostredníctvom worskhopov, diskusií a prezentácii.

História

Občianske združenie Nový Priestor vzniklo z iniciatívy Kataríny Brestovanskej a za výnimočnej podpory Milana Kozánka v roku 2012 – 2014.

Nápad vytvoriť zázemie pre súčasný tanec vyžadovalo nájsť rozľahlý, vetrateľný, svetlý, zdravý priestor pre tanec sa formoval od roku 2010. Vhodný priestor sme po 2 rokoch hľadania našli až na Továrenskej ulici, v budove bývalého VUKI – Výskumný ústav káblov a izolantov. V tomto rozľahlom priestore sme mohli rozbehnúť všetky plánované aktivity. Tento priestor v súčasnosti už neexistuje.

Za svoju existenciu sa Nový Priestor presťahoval nachvíľu do Pisztoryho paláca, kde bola možná len čiastočná realizácia aktivít. Doteraz fungujeme v budove divadla P. O. Hviezdloslava, v priestoroch skúšobne a divadla.

Tím Nového Priestoru

BRESTOVANSKA KATKA

Katka Brestovanská

+421 905 212 052

Katarína Zjavková

+421 902 671 973

Zuzana Horná

+421 907 504 681