OD KONTAKTU K AKROBACII

OD KONTAKTU K AKROBACII

OD KONTAKTU K AKROBACII 1874 1393 Nový priestor
Od Kontaktu k Akrobacii
 
Workshop povedú niekoľkoroční spolutanečníci Žubra a Honza. Založili a vedú lekcie kontaktnej improvizácie v štúdiu Alta v Prahe. Sú spolutvoritelia výskumného projektu CI (Kontaktnej Improvizácie) – Focus on Touch. Výborne sa pri práci dopĺňajú. Žubra prináša bezpečné až materské prostredie so štipkou mäkkosti a Honza experimentálne objavovanie a odvážne techniky.
 
Počas štyroch dní, prejdeme hravou a inšpiratívnou cestou od improvizovaného tanca ku kontaktnej improvizácií až k akrobacii. Čaká nás aktívna práca s telom v rôznych cvičeniach, kedy sa naučíme veľa nového, zrelaxujeme, určite aj veľa nasmejeme a tiež veľa načerpá aj myseľ a duša 🙂
 
Hlavné témy:
 
Warm up cvičenia – Príprava tela
Body work – Zvedomovanie tela
Princípy kontaktnej improvizácie
Technika dvíhania a lietania
Práca s vlastnou váhou i váhou partnera
Akrobatické prvky
Improvizácia v skupine
Komunikácia cez pohyb
Vedomé používanie sily
Relaxačné cvičenia na záver
Voľný tanec na uvedenie naučeného do praxe 🙂
 
Workshop je otvorený pre všetkých a nemusíte mať partnera!
 
Kedy: 24.2.-27.2.2017
Čas: v piatok začíname o 14:00, ostatné dni približne 10:00 – 18:30, a v pondelok koniec o 16:00, ešte upresníme
Kde: DPOH Gorkého 17, Bratislava – služobný vchod do divadla, 4.poschodie, sála č. 407
Cena: 125€ – Regular
105€ – Študent
105€ – Early Bird do 5 .2.2017 !!!
 
 
Je možný vstup aj na jednotlivé dni.
 
V prípade otázok nás kontaktujte na info@novypriestor.com.
 
Workshop sa uskutočnuje za finančnej podpory FPU.
 
Žubra K. Žubretovská
 
Tanci se věnuje od mladého věku. Od klasických společenských tanců se protancovala k modernímu tanci a improvizaci a ke kontaktní improvizaci. U Reny Milgron prošla tříletým programem Vědomého Těla, který ji obohatil o znalosti Labanové analýzy pohybu a Bartenieff Fundamentals. Svoje taneční zručnosti si rozšiřuje na Druně, Dancelabu, Nuevu a na HAMU. Zúčastňuje se dílen a festivalů CI v zahraničí, kde čerpá podněty a motivace pro svoji práci. Vedle dílen kontaktní improvizace vede tanečně-pohybové dílny spojené s tzv. bodywork (práce s tělem), soukromé taneční terapie a tancuje v několika tanečních subjektech.
„V kontaktnej improvizácií chápem tanec ako komunikačný prostriedok dvoch tiel, ktoré sa navzájom počúvajú a čítajú. Ak sú obaja tanečníci prítomní, ucítia, že ich pohyb v tanci vedie akási spoločná energia, ktorá sa vytvorí medzi nimi a strhne ich sebou. Potom, myseľ už len pozoruje, čo sa deje a kde ju telo v improvizácií vedie. Nastáva bezčasovosť.“
 
Jan Drahokoupil
 
Tanečník, vědec, šermíř, choreograf, akrobat, učitel, performer, fyzik a otec.
Začínal u historického tance a šermu a postupem času se dostal k jejich současným alternativám, sportovní šerm a současný tanec. Prošel různými fyzicky náročnými tréninky, ale zároveň ho oslovili somatické techniky. Spojení těchto dvou přístupů je teď jeho několikaletou otázkou: Jak použít sílu, ale zároveň si být plně vědom toho co tělo dělá? Je členem „středeční“ skupiny kontaktní improvizace.
„ Konfrontace, či spolupráce s partnerovým tělem a jeho vahou mě nepřestává udivovat.“
 

Workshop sa uskutočnuje za finančnej podpory Fondu na podporu umenia.