Nahrávam Udalosti

Andrej Petrovič

Andrej Petrovič vyštudoval tanec na konzervatoriu J.L Bella v Banskej Bystrici.

Pôsobil v Štúdiu Tanca V Banskej Bystrici u Zuzany Hájkovej. Ďalej pokračoval na štúdiach v Bratislave kde vyštudoval VSMU HaTF v odbore pedagogika tanca. Od roku 2007 je členom skupiny Akram Khan company. Interpretoval Akramove predstavenia  ako Bahok, Vertical road, Confluence, ItmoI. Od roku 2012 pôsobí ako jeho asistent na projektoch ako napr. Itmoi, Olympijské hry v Londýne, súčasná podoba klasického baletu Giselle vytvorený pre Anglický Národný Balet.

Venuje sa aj vlastnej autorskej tvorbe. Vytvoril predstavenia pre Slovenské Národné divadlo, kde bol súčasťou 3večera v projekte The Tempest (Búrka) v réžii J. Vlka, ďalej predstavenie Fish pre Kecskemet City Balett, Rashomon effect National Youth Company London, sólo pre Martinu Hajdylu Lacovú s názvom „L/One of the seven“, ktoré bolo nominované na cenu Thálie za rok 2016.

Momentálne spolupracuje s Viliamom Dočolomanským/Farma v jeskyni na novej produkcii. Jeho tanečný pohybový slovník tak obohacuje o metódy z pohybového divadla a originálny interpretačný materiál typický pre perfomerov z Farmy v jeskyni.

  • Nenašli sa žiadne výsledky.