Speedy Puzzle

Speedy Puzzle

Speedy Puzzle 960 640 Nový priestor

 

Práca, ktorá je vysoko komplexná, založená na koordinácii a plnej kontrole všetkých častí tela počas tanca. Ako byť viac praktický a zároveň, ako vyšperkovať telo spôsobom akým si prajeme. Pracujem predovšetkým s rýchlosťou, rýchlosťou samotnou, ako aj jej ilúziou. Byť pomalý iba natoľko, aby sme vedeli znova zrýchliť.

“Tónova práca a hodiny sú založené na radosti z tanca, vzrušenia. Práca s koordináciou, vrátane celého tela a posúvanie limitov rýchlosti. Izolovať: pri vstupe do tanečného priestoru s frázou, nezabudni na žiadnu časť svojho tela a skús zrýchliť. Radosť: Maj radosť z toho čo robíš, ale nezabudni aj na to, že pracuješ. Nadchni sa, ale nedovoľ vzrušeniu prevalcovať techniku.” 

Anton Ľachký je slovenský tanečník žijúci v Bruseli. Po skončení tanečného konzervatória J.L.Bellu v Banskej Bystrici, v roku 2001 študoval na VŠMU v Bratislave a odtiaľ pokračoval v ďalšom tréningu na P.A.R.T.S v Bruseli, vedený A. Teresa de Keersmeaker.

Anton sa stal členom Akram Khan Companz v marci 2004 a absolvoval s predstavením “MA”  dlhé celosvetové turné. Anton Ľachký je spoluzakladateľom Les Slovaks dance Collective, s ktorým premieroval svoje prvé predstavenie “Opening night” v roku 2007.

 Ako choreograf spolupracoval napríklad s Helsinki City Theater , pražským DOT 504, Island Dance Company. Svoje prvé vlastné predstavenie “Mind the gap” premieroval v roku 2013. Druhá produkcia “Side effects” mala premiéru v máji 2015 v Bruseli.

Anton má veľmi bohaté skúsenosti ako pedagóg. Viedol workshopy takmer vo všetkých európskych krajinách, ako aj v Ázii a v Severnej a Južnej Amerike. 

 
Dátum: 26. – 29.11.2016
Miesto: DPOH, Gorkého, 4th floor 401
Cena: 125€
Študent a early bird 105€ (do 12.11.2016)